Jak vznikl Yedoo 12×12 special – Silver Arrow

              Říkal jsem si, že na klasické K5 bych takovou vzdálenost bez úhony zad neujel. Hledal jsem teda řešení v malé úpravě K5. Teda jen delší základnu a vyšší řidítka. Bohužel to nebylo možné nechat udělat. Další varianta byla pronajmout si nizozemský speciál, ale ten se mi nelíbil.

             Tak jsem si psal s mnoha lidmi o dalších řešeních, ale nakonec velice ochotně mi nabídl pomoc Jakub Bostl. Navrhl, že by šla udělat z Friday rámu 12ti palcová koloběžka. Po mnoho emailech, kdy jsem byl ještě za oceánem jsem se sešel s Jakubem  na For Bikes veletrhu v Praze. Hned za pár dní ke mně došel první rám s dalšími částmi koloběžky v krabici. Drážky pilotů na brzdy pro 12ti palcové kola už byly hotové. A já si mohl začít hrát. Také nám pomohl splnit požadavek na nejlepší kola, která k 12ti palcové verzi jsou velmi těžké koupit.

             Drážky pilotů na brzdy druhé a třetí koloběžky jsem si musel nechat udělat sám. Jelikož jsem nikoho neznal, tak jsem zoufale napsal na FB skupiny BO KOLOBKA!!! a brzo se mi ozval koloběžkář z Veřovic,který navrhl že mi s tím pomůže.

18319354_10208567413174769_7769047637876742726_o

            Lakovny byly schopné nalakovat (KOMAXIT) koloběžku až za měsíc a já měl jen 3 týdny. Musel jsem vymyslet náhradní řešení a nakonec si myslím, že se to povedlo až překvapivě dobře. Vymyslel jsem si, že si to bez předchozí zkušenosti naleštím sám doma. Nechal jsem si poslat krabici leštících serepetiček a pak to stačilo jen uskutečnit . Naleštit rámy a vidlice nebyla žádná sranda. Zabralo to hrozně moc času a bylo to velmi pracné. Výsledek určitě stál za to.

 

 

Fotky koloběžek od testovaní až po závod v Nizozemí.